Revitalizácia odvodňovacej priekopy komunikácie v obci Rúbaň

.

Obec Rúbaň informuje verejnosť o získaní nenávratného finančného príspevku z operačného programu Program rozvoja vidieka SR 2014 – 2020 na realizáciu projektu s názvom Revitalizácia odvodňovacej priekopy komunikácie v obci Rúbaň.

Hlavným cieľom projektu  je vylepšiť technickú úroveň infraštruktúry obce s cieľom zlepšiť situáciu na miestnych komunikáciách a ich okolí vo všetkých smeroch.

Popis projektu:

Predmetom projektu je revitalizácia odvodňovacej priekopy komunikácie v obci Rúbaň.

Prostredníctvom investičných aktivít zameraných na revitalizáciu/rekonštrukciu jestvujúcej odvodňovacej priekopy komunikácie sa zlepší a rozšíri technická infraštruktúra obce, zvýši funkčnosť, prevádzkyschopnosť a úžitková hodnota jestvujúcej odvodňovacej priekopy, zníži sa riziko výskytu lokálnych záplav na priľahlých súkromných pozemkoch. Vybuduje sa nová zelená infraštruktúra  - živý plot o celkovej dĺžke 40 m, čím sa skvalitní zelená infraštruktúra obce.

Realizáciou projektu sa zlepší nielen vizuálny charakter obce, ale i kvalita a funkčnosť technickej infraštruktúry, čo bude mať za následok zvýšenie ochrany majetku obce a jej obyvateľov pred pôsobením tečúcej zrážkovej vody a tiež zvýšenie bezpečnosti obyvateľov i návštevníkov obce.

Obec Rúbaň získala NFP vo výške 14 882,74 EUR.

Tento projekt je financovaný z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka.

..

Obec Rúbaň získala NFP vo výške 14 882,74 EUR.

Dátum vloženia: 31. 8. 2022 12:18
Dátum poslednej aktualizácie: 31. 8. 2022 14:25