Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, štvrtok 9. 4. 2020
19 °C 3 °C
jasná obloha, slabý juhozápadný vietor
vietorJZ, 2.26m/s
tlak1024hPa
vlhkosť36%

Navigácia

Obsah

Obec Rúbaň

!!!! Dôležité informácie ohľadne koronavírusu !!!!

Info - COVID 19

 

 

 

Chotár obce leží v Podunajskej nížine, na západnom úpätí Pohronskej pahorkatiny a v hornej časti depresie potoka Paríž, v nadmorskej výške 129-267 m. V západnej časti, na vyšších terasách, je chotár rovinatý, pokrytý piesčitými sprašmi a naviatymi pieskami, vo východnej časti ho tovrí pahorkatina s rozčlenenými plochými chrbtami z treťohorných uloženín. Viac tu

 

Slávnostný príhovor starostky obce z príležitosti osláv 750. výročia prvej písomnej zmienky o našej dedine tu

 

           Oznamujeme  turistickej  verejnosti   a   návštevníkom  Rúbane,  že 

k príležitosti 750. výročia prvej písomnej zmienky o našej dedine sme dali

vyhotoviť   jubilejnú  pečiatku,  ktorou si  môžu  v  pracovnom  čase  OcÚ

pre vlastné potešenie označiť turistické denníky,  záznamníky,  pohľadnice

Rúbane a pod.

         Budú tak mať pamiatku na našu obec a doklad, že a kedy ju navštívili.

 

Jubilejná pečať

 

Pýtajme si slovenské

 

Breath of Europe

 

Breath of Europe SK

Letecký záber obce Rúbaň z roku 2018: https://youtu.be/zlzMmtnW8tk

 

Malý sprievodca odpadov z domácností

***

Informácia o možnosti používania jazyka národnostnej menšiny v úradnom styku tu ku stiahnutiu

***

Úradný Vestník Európskej únie je sprístupnený na nazretie na Obecnom úrade v Rúbani

***

 

 


 

08.04.2020

Súhrn oznamov týkajúcich sa občanov obce - ZMENY IV.

Obecný úrad v Rúbani oznamuje, že z dôvodu predchádzania vzniku a šírenia prenosného ochorenia COVID-19 pracuje od 16. 03. 2020 do odvolania v obmedzenom režime. Úradné hodiny Obecného úradu v Rúbani sú v pondelok, stredu a v piatok od 8.00 h do 11.00 h. Obyvateľom odporúčame s úradom komunikovať telefonicky, prostredníctvom e-mailu alebo elektronických služieb. Občania, ktorí si zo zdravotných dôvodov nemôžu sami zabezpečiť potraviny a lieky, nech kontaktujú obecný úrad na čísle  035/6499003. Ďalej oznamuje, že je zatvorená materská škola, kultúrny dom, obecná knižnica, detské ihrisko, multifunkčné ihrisko, športové futbalové ihrisko a fitnescentrum. Pošta pracuje v obmedzenom režime, a to denne od 8.00 h do 10.00 h. Predajňa Jednoty je otvorená v pracovných dňoch od 6.00 h do 17.00 h, v sobotu od 6.00 h do 12.00 h. Pre seniorov je vymedzený čas pre nákupy v dobe od 9.00 h do 12.00 h. Predajňa Agromix je otvorená v obvyklom otváracom čase. Okresný úrad, úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, sociálna poisťovňa a daňový úrad poskytujú svoje služby v obmedzenom režime. Prímestské autobusové spoje premávajú podľa letného prázdninového režimu až do odvolania. Žiadame občanov, aby striktne používali ochranné pomôcky tváre (rúško, šál, šatka...).

Detail

07.04.2020

Opatrenia Vlády SR - veľkonočné sviatky

Samospráva obce Rúbaň upozorňuje a žiada všetkých občanov o striktné dodržanie opatrení prijatých Vládou SR v súvislosti s veľkonočnými sviatkami, a to: obmedzenie voľného pohybu na obdobie od stredy 8. apríla od 00.00 h až do pondelka 13. apríla do 23.59 h. Výnimkou sú: cesty do a zo zamestnania a v spojitosti s výkonom podnikateľských činností, nákupy, návšteva lekára, pobyt v prírode v rámci toho istého okresu, pohreb príbuzného, starostlivosť o príbuzného či susedská výpomoc. zákaz počas týchto dní uplatňovať právo pokojne sa zhromažďovať, s výnimkou osôb žijúcich v spoločnej domácnosti. Dodržiavanie zákazu budú kontrolovať zložky rezortov vnútra a obrany, za nerešpektovanie hrozia postihy.

Detail

07.04.2020

Zber bioodpadu

Samospráva Obce Rúbaň oznamuje občanom, že najbližší zber bioodpadu bude 23. apríla 2020.

Detail

07.04.2020

Dodávka vody na novom cintoríne

Samospráva Obce Rúbaň oznamuje občanom, že dňom 7. apríla 2020 sa začína dodávka vody zo studne na novom cintoríne.

Detail

06.04.2020

Výzva na predloženie ponuky

Výzva na predloženie ponuky v zmysle § 117 zákona č. 343/2015 Z.z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov Názov zákazky: "Modernizácia hasičskej zbrojnice"

Detail

02.04.2020

Upozornenie na podvodníkov

Na základe oznámenia policajného zboru upozorňujeme našich seniorov, aby nevpúšťali do svojich príbytkov cudzích ľudí pod zámienkou, že im odmerajú teplotu respektíve  nedávali peniaze za účelom nákupu liekov alebo potravín. Nedovoľte, aby podvodníci zneužívali pandémiu vo svoj prospech a okradli vás. Ak potrebujete pomoc, oslovte svojich rodinných príslušníkov, susedov alebo oslovte obecný úrad. V prípade potreby kontaktuje políciu na telefónnom čísle 158 alebo zamestnancov obecného úradu.

Detail

02.04.2020

Zverejnenie návrhu Záverečného účtu Obce Rúbaň za rok 2019

Obec Rúbaň oznamuje občanom, že dnešným dňom bol zverejnený na úradnej tabuli, na webovom sídle Obce Rúbaň: www.obecruban.sk ako aj na centrálnej úradnej tabuli návrh Záverečného účtu Obce Rúbaň za rok 2019. Pripomienky je možné uplatniť v písomnej forme, elektronicky alebo ústne do zápisnice na Obecnom úrade v Rúbani do 18. apríla 2020

Detail