Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, nedeľa 12. 7. 2020
jasná obloha 22 °C 13 °C
jasná obloha, mierny severný vietor
vietorS, 3.74m/s
tlak1023hPa
vlhkosť58%

Navigácia

Obsah

Súhrn oznamov týkajúcich sa občanov obce - ZMENY I.

Typ: ostatné
Samospráva Obce Rúbaň z dôvodu predchádzania šírenia koronavírusu oznamuje občanom nasledovné informácie:
- Obec Rúbaň na základe mimoriadnych opatrení vyhlásených Ústredným krízovým štábom SR ruší všetky verejné, športové, kultúrne a spoločenské podujatia na území obce až do odvolania. Z uvedených dôvodov obec uzatvára pre verejnosť kultúrny dom, obecnú knižnicu, obecné multifunkčné ihrisko, futbalový areál a fitnescentrum. Ďalej žiada občanov a klientov, aby obecný úrad navštevovali len v nutných prípadoch, a to počas úradných hodín a aby povinne si chránili tvár rúškom. Úradné hodiny: Pondelok: od 8.00 h do 11.00 h, Streda: od 8.00 h do 11.00 h, Piatok: od 8.00 h do 11.00 h. Záležitosti, ktoré nie sú súrne, obec odporúča vybaviť telefonicky na t.č.: 035/6426878, 035/6499003 alebo elektronicky na e-mailovej adrese: podatelna@obecruban.sk. Špeciálna rubrika o aktuálnom vývoji situácie je k dispozícii na tomto linku: https://www.zmos.sk/mimoriadne-info-covid-19-corona.html,
- Okresný úrad obmedzil otváracie hodiny od 8:00 do 11:00 hod, Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny funguje v krízovom režime, Sociálna poisťovňa vybavuje agendu emailom alebo telefonicky.
- miestna pobočka Slovenskej pošty prijíma klientov od 24. marca 2020 od 8:00 h do 10:00 h, klienti sú povinní chrániť si tvár rúškom,
- miestne pohostinstvá od 13. marca 2020 nie sú v prevádzke,
- miestna predajňa COOP Jednoty je otvorená v pracovných dňoch do 17.00 h, v sobotu do 12.00 h, predajňa Agromix funguje v obvyklom otváracom čase, pri vstupe do predajní je povinný si každý chrániť tvár rúškom. Vedúca miestnej predajne COOP Jednota touto cestou prosí občanov obce, aby svoje nákupy uskutočnili v čo najkratšom čase a riadili sa vždy pokynmi pracovníčok. Žiada občanov, aby si svoje denné nákupy uskutočňovali naraz a nie na viackrát denne. Nerozvážnou a nepremyslenou návštevou predajne sa zvyšuje možnosť šírenia vírusov.
- Fakultná nemocnica s poliklinikou v Nových Zámkoch je uzavretá. Občania ktorí majú príznaky na koronavírus, COVID 19 – kašeľ, teplotu 38 stupňov, bolesti svalov a kĺbov, pozitívnu cestovateľskú anamnézu, nech necestujú do nemocnice, lebo je uzavretá a obmedzené sú všetky výkony. Títo občania musia informovať telefonicky svojho obvodného lekára, ten bude informovať Regionálny úrad verejného zdravotníctva a po dohode s ním sa rozhodne čo s pacientom. Musia zostať doma v dobrovoľnej karanténe.
- povinná 14-dňová karanténa platí pre všetkých ľudí, ktorí sa vrátia zo zahraničia – nedodržanie sa trestá pokutou do výšky 1659 EUR. Každý, kto má vedomosť o osobe, ktorá sa vrátila zo zahraničia, nech to ohlási.
platí zákaz návštev v domovoch sociálnych služieb, domovoch dôchodcov, detských domovoch a v nemocniciach,
- dopravná spoločnosť ARRIVA oznamuje občanom, že na základe rozhodnutia Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja bude prímestská autobusová doprava premávať od 25. marca 2020 (streda) do odvolania podľa letného prázdninového režimu.
Všetky prijaté opatrenia platia až do odvolania.

Vytvorené: 23. 3. 2020
Posledná aktualizácia: 25. 3. 2020 18:05
Autor: Správce Webu