Aktuálne počasie

<<
>>
dnes, nedeľa 28. 11. 2021
slabý dážď 8 °C 2 °C
slabý dážď, dosť čerstvý juhovýchodný vietor
vietorJV, 6.02m/s
tlak995hPa
vlhkosť91%
zrážky2.39mm

Navigácia

Obsah

8. mája sa v našej obci netestuje

Typ: ostatné
8. mája sa v našej obci netestuje

Vážení občania!

      Opatrenia proti pandémii sa od 3. mája 2021 zmierňujú. V ružových okresoch, kde patria okrem iného aj okresy Nové Zámky, Komárno, Dunajská Streda alebo Nitra, je platnosť antigénových testov a PCR testov predĺžená na 21 dní.

         Aktuálne platí večerný zákaz vychádzania - od 21. do 1. hodiny. Test do práce nie je potrebný počas dňa a už ho nepotrebujú ani žiaci do školy. Celodenný zákaz však naďalej platí na cestu na zahraničnú dovolenku. Pendleri sa budú na hraniciach preukazovať negatívnym výsledkom PT-PCR testu nie starším ako 7 dní alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 nie starším ako 7 dní.

        Z uvedeného dôvodu – vychádzajúc z uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 229 z 28. apríla 2021, sa naša obec rozhodla tento víkend, t. j. 8. mája netestovať.

     V prípade potreby sa však na webovej stránke korona.gov.sk môžete zaregistrovať na antigénové testovanie, ktoré vykonávajú na mobilnom odbernom mieste v Kultúrnom dome vo Dvoroch nad Žitavou alebo v Štúrove na Sobieskeho ulici č. 5 denne - od pondelka do nedele, v čase od 10. do 18. hodiny, v Nových Zámkoch na Michalskej bašte č. 27 od pondelka do nedele od 8. do 16. hodiny. Ďalšie testovacie miesta sú po registrácii k dispozícii aj v budove starej polikliniky na Jesenského ulici č. 85 alebo na Námestí slobody č. 1 v Štúrove, ktoré sú v prevádzke od pondelka do soboty denne od 8. do 16. hodiny.


Vytvorené: 3. 5. 2021
Posledná aktualizácia: 3. 5. 2021 15:18
Autor: Správce Webu